Jdi na obsah Jdi na menu
 


V útulku nám onemocnělo hříbátko, byla zavolaná veterinářka a pak byl chlapeček i s maminkou převezen na veterinární kliniku, kde musel být operován. Vyšetřením se zjistilo, že trpí poruchou příjmu potravy a tím se následně u něho objevila obstipace kolonu. Porucha příjmu potravy spočívá v tom, že je schopen stále jíst a jíst, nějak mu chybí záklopka, která by mu dala signál, že už to jídlo stačí, a tak se přejídá a s tím jsou spojeny problémy. Maminka ho statečně kojila, stále měl hlad a tak se snažila ho nakrmit a mezitím i žmoulal seno a slámu a to vše způsobilo, že dostal koliku. Zatím je stále na klinice, bude se muset přijmou opatření jako hlídat příjem potravy, podestýlat jen piliny, aby nemohl žrát slámu atp. V nemocnici mu dali na čumáček pruban, ale to velmi brzy zjistil, že když si ho přišlápne, tak si ho může sundatcheeky, tak pak dostal na čumáček košík.

Bohužel operace a hospitalizace jsou finanačně velmi náročné, proto bychom chtěli touto cestou poprosit naše příznivce o finanční příspěvek, který můžete posílat na č. účtu uvedené na našich stránkách. Jakákoliv částka bude pro nás velkou pomocí, předem všem dárcům moc děkujeme.

Zatím máme fotečky z kliniky několik hodin po operaci, až budou propuštěni, tak vás budeme o dalším stavu hříbátka informovat.

Klučík už je zpátky v útulku, tak snad se všechno dá do pořádku a bude z něho zase veselé hříbátko. Už chodí s maminkou na procházky a vypadá spokojeně.                                                                                  

img_0055.jpgimg_0059.jpgimg_0064.jpgpa061762.jpg